Sinds het magazine 25 jaar geleden gelanceerd werd, wordt Le Vif Weekend gezien als één van dé Belgische referentiemagazines. De inhoud vol toegevoegde waarde geldt als een autoriteit binnen het domein van lifestyle; van mode en reizen over beauty, gastronomie, deco en design. Niet alleen internationaal erkende professionals uit die verschillende domeinen worden belicht, ook jong creatief talent wordt ondersteund via initiatieven als de Weekend Fashion Award, de Weekend Foto Award, de Weekend Food Awards of de verkiezing van de Designer van het jaar. De creatieve en innovatieve lay-out van Le Vif Weekend geeft voorrang aan niet eerder uitgegeven beelden en hecht veel belang aan de afstemming van vorm en inhoud.
Dergelijke eisen worden nog meer gesteld aan de “Black”-edities die begin 2011 gelanceerd werden. Eén keer per maand richten zij zich volledig op één thema: “mode”, “design”, “beauty”, “food”, “natuur”, “feest”… Le Vif Weekend Black-nummers tellen meer bladzijden, worden geprint op dikker, mat papier en zijn voorzien van een glossy cover. Deze collector’s items zijn bedoeld om te bewaren, om gelezen én herlezen te worden!
Le Vif Weekend geeft ook themanummers uit, zoals de “100% design” of de “101 recepten”. Bovendien heeft het magazine ook een nauwe samenwerking opgezet met Knack Weekend en de Franse uitgaven van de groep Roularta – L’Express Styles is daarbij de belangrijkste titel, maar er zijn ook Maison Française, Maisons Côté Sud, Côté Ouest, Côté Est, Côté Paris, Ideat… Zo kan de lezer elke week opnieuw profiteren van reportages van de beste kwaliteit.